A vízparti nyaralás vagy uszodai látogatás alkalmával sok gyermek (és felnőtt) tapasztalja meg a füldugulás kellemetlen élményét, melynek szövődménye fertőzés, valamint fájdalommal és viszkető érzéssel együtt járó gyulladás is kialakulhat. Írásunkban összegyűjtöttünk néhány tippet arra, hogyan előzzük meg a füldugulást vízparti kirándulás vagy medencézés esetén!
Ahogyan azt előző írásunkban is bemutattuk, a külső hallójáratban termelődő zsír fontos védelmi feladatot lát el: bevonja a külső hámréteget és akadályozza , hogy a baktériumok azon megtapadjanak. Amikor sok időt töltünk a vízben, a fülzsír bizonyos mértékben feloldódik, ezáltal víz kerül a hallójáratba, mely fellazítja a hámréteget és szabad utat biztosít a kórokozóknak. A kórokozók a hallójáratba kerülve füldugulást, ezáltal annak következményeként pedig fülgyulladást okozhatnak. Az uszodai vizek klórtartalma elősegítheti a gyulladás kialakulását.
1. Az úszósapka vagy az uszodai füldugó alkalmazásával csökkenthetjük a víz bejutását a fülbe. A füldugók közül a legjobb választást a puha szilikon anyagból készült darabok jelentik.
2. Közvetlenül azután, hogy a vízből kijöttünk, billentsük oldalra fejünket, hogy a víz könnyebben és gyorsabban kifolyhasson.
3. Segíthet, ha óvatosan megszárítjuk a fület egy hajszárítóval, alacsony fokozaton és legalább 30 centiméter távolságból.
4. A külső fül begyulladásának megelőzéséért, a víz okozta irritáció/fertőzés elkerüléséért használjunk fülcseppet!
A SwimSeal fülcsepp egy különleges készítmény, mely összetételeinek köszönhetően vékony bevonatot képez a külső fülben, ezáltal megóvja a külső fül bőrfelületét a fertőzött víz káros hatásaival szemben. 97,5%-ban egy, a szilikonhoz hasonló anyagot, polisziloxánt, valamint teafaolajat tartalmaz. A SwimSeal fülcsepp a fülzsírhoz hasonló módon funkcionál, nem akadályozza a külső fül természetes működését.
Kapott már Ön, vagy gyermeke fülgyulladást uszodában, természetes vizekben?